Чи можна відмовити органу ДФС у наданні інформації?

До одного з підприємств, до якого дотична компанія «А.Т. Consulting», надійшов запит від органу ДФС про надання інформації щодо господарської діяльності. Однак, підприємство повідомило податковий орган про неможливість надання затребуваної інформації та документів, оскільки запит від органів ДФС оформлено з порушенням п. 73.3 ПКУ, а саме, відсутня печатка податкового органу. 

Така відмова стала підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки згаданого підприємства. Даним діям слідувало звернення підприємства до суду.

Результат: ВС/КАС виніс рішення в якому визначив, що відсутність печатки органу ДФС на запиті про надання інформації є підставою не надавати запитувану інформацію. Про це йдеться в постанові від 26.02.2019 р. № 826/9082/15.

Отже: відсутність печатки на письмовому запиті направленому контролюючим органом на адресу позивача не можна віднести до недоліків, що випадково допущені при оформленні запиту, а відповідно до цього, це є вагомою підставою до відмови надання затребуваної інформації податковим органам.