Чи можна ФОП-а притягнути до адмінвідповідальності як посадову особу?

ФОП ідентифікується як посадова особа, лише у тому випадку, коли на нього, на умовах трудового договору, працюють наймані працівники, що пов’язані з виконанням його безпосередньої підприємницької діяльності.

Незважаючи на те, чи наявні наймані працівники, чи ні, ФОП, відповідно до Кодексу України про Адміністративні Правопорушення, несе відповідальність за: порушення здійснення валютних операцій (ст. 1621), порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи (ст. 1634), порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари/послуги (ст. 16315), порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (ст. 1651).

Кодексом України про Адміністративні Правопорушення передбачена адміністративна відповідальність фізичних осіб – підприємців, тому до адмінвідповідальності за порушення вказаних статей  ФОП-и притягуються незалежно від наявності найманих працівників.