СТРОКИ ЗБЕРІГАННЯ БУХГАЛТЕРСЬКИХ ДОКУМЕНТІВ

Документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, повинні зберігатися 3 роки (2555 днів для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням).
Після закінчення строків зберігання документів суб’єкт господарювання, в установленому законодавством порядку передає їх до архіву.
Водночас, якщо зазначені вище документи, пов’язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, то такі документи повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.
Строк давності для притягнення платника податків до відповідальності за порушення податкового законодавства, як правило, становить три роки (ст.102 ПКУ).
Отже, за загальним правилом, негативні податкові наслідки не настануть для платника податків у разі неналежного зберігання фінансових документів, строк давності яких перевищує три роки.
Варто зазначити, що строки збереження документів передбачені і підзаконними нормативно-правовим актом – Переліком типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2012 року № 578/5.
Проте, за порушення вимог цього акта передбачений лише незначний штраф – від 136 грн до 255 грн (ст.1642 Кодексу України про адміністративні правопорушення).