Реєстрація зміни директора: швидке та правильне оформлення

У ході господарської діяльності організації інколи виникає ситуація, пов’язана зі зміною адміністрації. Однак з цією метою необхідна реєстрація зміни керівника, а не тільки написання протоколу та наказу, видача трудової книжки та нарахування зарплати. Свідчення про зміну директора вносяться до Єдиного державного реєстру. Ці дії виконує державний реєстратор за місцем фактичного знаходження юридичної особи. Потрібного вам спеціаліста можна знайти у Центрі надання адміністративних послуг.

Список стандартних документів при реєстрації зміни директора

Реєстрація зміни керівника фірми вимагає надання документів:

  1. Заповнена реєстраційна картка. Якщо вона надсилається листом, то підпис заявника засвідчується нотаріусом.
  2. Реквізити організації, виписані у довільній формі. Це спростить пошук фірми у електронному Єдиному державному реєстрі.
  3. Доручення. Його потрібно підготувати, якщо документи подаються представником юридичної особи.
  4. Копія ідентифікаційного коду та паспорту управлінця, який заміняється, та того, котрий призначається.
  5. Рішення або ж протокол, наказ органу правління про визначення керівника. Дата звільнення попереднього директора має бути на день раніше прийняття нового.

Всі папери заповнюються українською мовою. Список документів, які потрібні для реєстрації зміни директора, описаний Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”. Їх можна подати особисто, через довірену особу та поштою зі списком поміщених паперів. Вимоги до змісту й зовнішнього вигляду документів, що надаються, можуть відрізнятися залежно від регіону чи спеціаліста. Щоб зекономити час, зверніться до спеціаліста заздалегідь з метою роз’яснення питаннь щодо оформлення паперів. Наприклад, нещодавно з’явилася вимога, яка стосується подання протоколу чи рішення юридичних осіб, що коригують дані ЄДР. Вони мають включати нотаріально засвідчені підписи.

Реєстрація зміни директора: фінансова сторона

Реєстрація зміни керівника – платна послуга. Документом, що підкріплює факт її оплати, може бути квитанція, платіжне доручення з візою банку або квитанція з поштового відділення чи з терміналу. Строк надання такої послуги – не пізніше наступного робочого дня після отримання документів. У кінці реєстрації зміни керівника організація матиме виписку з Єдиного державного реєстру.