Малий бізнес в Україні: допомога в організації та розвитку підприємства іноземцям

Для більшості іноземних підприємців Україна — це країна з нестабільною політичною та економічною ситуацією, мінливим кліматом та особливим менталітетом населення. Тих же, хто вирішив відкрити власну справу в нашій державі, приваблюють такі переваги плодючі землі, менші, порівняно з Європою, податки, орендні ставки та зарплати. Проте багато бізнесменів-нерезидентів відчули на собі підступність заплутаного законодавства, хоча й отримали бажані дозвільні документи. До речі, іноземці доволі часто організують малий бізнес в Україні. Та це і зрозуміло: краще розвиватися поступово, роблячи ставку на працелюбність та чесність кадрів.

Норми реєстрації малого бізнесу в Україні нерезидентами

Правовий статус, основні права та обов’язки іноземців визначаються кількома законодавчими актами України. Нерезиденти можуть провадити інвестиційну, зовнішньоекономічну та інші види підприємницької діяльності на рівні з українцями, якщо не передбачено інших норм. Реєстрація малого бізнесу в Україні нерезидентами (іноземцями) відбувається за такою ж схемою, як і для громадян країни, за винятком підготовки додаткових документів. Наприклад, їм доведеться зробити переклад паспорту на державну мову, нотаріально його завірити та проставити апостиль, а також отримати ідентифікаційний код.

Українські реалії очима нерезидентів — ми руйнуємо міфи та хибні уявлення

Багатьом іноземцям спочатку здається, що ведення малого бізнесу в Україні — складне заняття. Хоча деякі підприємницькі ніші ще не заповнені, конкуренція слабка. Однак українське законодавство особливе, існують деякі адміністративні обмеження та негласні правила ринку. Іноземцям здається, що все це не зовсім логічно. Підприємцям та бухгалтерам з інших країн доведеться витратити багато часу, щоби зрозуміти, яку звітність потрібно здавати. Варто також звикнути до надмірної бюрократизації деяких процесів. Та й для того, щоби відкрити малій бізнес в Україні потрібно більше часу, ніж звикли, наприклад, громадяни Польщі. Особливо, це стосується ситуацій з отриманням дозвільних документів. Найяскравіший приклад — будівельна галузь. Раніше, щоби розпочати зведення об’єкту, забудовник повинен був отримати чимало дозвільних документів. Зараз цю процедуру дещо спростили. Проте від частого заповнення податкових та бухгалтерських звітів підприємців не звільнили.

Вдалі ідеї для вкладення коштів у малий бізнес в Україні

З упевненістю можна стверджувати, що зараз вдалий час для започаткування та ведення бізнесу в Україні. Найбільш перспективні його напрямки, зорієнтовані на глобальні та іноземні ринки з валютною виручкою. Один з найвдаліших напрямів для вкладення коштів — ІТ-сфера. Тому що стартапи в Україні — це вже повноцінний тренд. У галузь ІТ-технологій приходять люди з інших областей та будують бізнес на базі сучасних розробок. Хоча й є автори, які не мають достатніх коштів аби запустити свій стартап в Україні. Саме вони потребують фінансової допомоги іноземців. Таких винахідників чимало, тому інвестування в Україну — більш, ніж реальне. При чому такі ідеї можуть бути досить оригінальними, втілюватися завдяки сміливому творчому підходу або давно вигаданому задуму.

Ми розуміємо, що іноземні інвестори шукають прозорі компанії з керованими ризиками. Тому пропонуємо можливість просканувати всі процеси підприємства, рівень управління, операційні процеси. Інвестор зможе оцінити як конкретну компанію, так цілий список цікавих для нього пропозицій на українському ринку. У свою чергу не всі підприємства, що шукають додаткові джерела фінансування, розуміють, що очікує від них інвестор.

Ми також працюємо з малим бізнесом, який обрали іноземні інвестори, починаючи з ведення менеджменту й закінчуючи технічними моментами, пов’язаними зі стандартизацією роботи підприємства. Після цієї процедури обидві сторони розуміють особливості ведення бізнесу в Україні та правила співробітництва. У них немає проблем з веденням податкової, фінансової та іншої звітності.

Успішний малий бізнес — часи не обирають, у них живуть

Існують стратегії відкриття та ведення малого бізнесу на підйомі та на спаді. Чимало спеціалістів по маркетингу світового рівня вважають, що легше заявити про себе, якщо справа організується у важкі часи. Криза спонукає великі компанії повільніше приймати рішення, через що «кульгає» якість та швидкість послуг. Малий бізнес в Україні (та й в інших країнах теж) швидше реагує на зміни ринку. А ось коли почнеться зростання, нове підприємство опиниться на коні, йому буде легше просуватися. Звісно самостійне ведення бізнесу в Україні 2016, зараз та, напевне, і в майбутньому буде важкою справою, тому варто скористатися допомогою фахівців A. T. Consulting.

Наші співробітники отримали управлінський досвід та знання під час співробітництва з представниками різних секторів економіки, перетворили багаторічні напряцювання і свіжі дані у всеосяжні послуги консалтингової підтримки підприємництва. Вони аналізують становище малого бізнесу в Україні, заснованого іноземцями, пояснюють у чому причини тих чи інших труднощів. Фахівці A. T. Consulting пропонують стратегію розвитку та вирішення проблем, якщо вони існують. До того ж, іноземні компанії в Україні стикаються з тими ж проблемами, що і вітчизняні. Наприклад, з умовами роботи, які змінюються досить швидко, і, щоби втримати позиції доводиться ризикувати. Маючи досвід ведення бухгалтерських документів міжнародних компаній в Україні, наші фахівці знають із чим доведеться працювати.

Пропонуємо гнучкий підхід до організації роботи підприємства

Особливості ведення великого, середнього та малого бізнесу в Україні відрізняються, хоча і знаходяться в одній площині — отримання прибутку. Теперішні умови вимагають від підприємців гнучкості, рішучості та креативності. Щоби відповідати сучасним умовам незалежно від масштабів бізнесу, потрібно навести лад з фінансовою та податковою документацією. Консалтингові послуги A. T. Consulting орієнтовані на:

  • компанії, чий топ-менеджмент опинився у важкій ситуації та не може самостійно стабілізувати становище;
  • бізнес, який готовий до змін та прагне до освоєння нових перспектив;
  • інвесторів, які виходять на український ринок.

Малий бізнес в Україні завдяки нам отримує нові можливості для зростання. Фахівці A. T. Consulting допомагають оптимізувати витрати, підвищити віддачу від існуючих активів, правильно побудувати функціональні структури. Компанії, що звернулися до нас, зможуть виконувати свої зобов’язання, а також своєчасно приймати рішення про розширення бізнесу. Іноземні підприємці, які купили бізнес в Україні на стадії спаду, також можуть звертатися до наших співробітників. Звісно, клієнти в режимі проблем потребують більше часу та уваги. Їм надається «швидка допомога» і «призначаються швидкодіючі ліки». Щоби малий бізнес в Україні зазнав бажаних змін повинен пройти період адаптації. І тільки після цього створюється стратегія розвитку, залежно від індивідуальних особливостей.