ДЕЯКІ ЛІЦЕНЗІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ – РЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ ВІДМІНЕНІ

Згідно з повідомленням прес-служби Національного банку України, тепер фізичні особи можуть розміщувати на зарубіжних рахунках іноземну валюту, яку вони отримали в якості заробітної плати, стипендій, пенсій, аліментів, дивідендів тощо, без індивідуальних ліцензій НБУ.
Не будуть вимагати індивідуальні ліцензії для здійснення інвестиції за кордоном за рахунок коштів, що знаходяться за межами України. Наприклад, проводити інвестування з закордонних рахунків, реінвестувати кошти за межами України, проводити торгівлю фінансовими інструментами на іноземних біржах, тощо.
Однак, як і раніше, фізособи повинні мати індивідуальні ліцензії НБУ для здійснення переказу коштів з України з метою інвестування або розміщення на зарубіжних рахунках.
Прес-служба НБУ підкреслює, що скасування індивідуальних ліцензій для деяких операцій не звільняє осіб від обов’язку декларувати доходи та сплачувати податки з них в Україні у відповідності з національним законодавством.
Зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 23 лютого 2017 №14 «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України». Вони вступили в силу з 25 лютого 2017 року.